1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. היסטוריה

היסטוריה

היסטוריה של קופות רושמות מתחילה בעיר קטנה שמה דייטון שבמדינת אוהיו בארה''ב, כאשר בעל בית קפה קטן  " Pony House " ג'יימס ריטי שם לב כי למרות הפופולאריות של המקום הכנסותיו עדיין מאוד נמוכות.

 לאחר בדיקה התברר כי הברמנים נוהגים לגנוב סכומי כסף רציניים. ריטי ניסה למנוע את הגניבות,  אך לא הצליח. מספרים כי מתוך תסכול וייאוש, החליט ריטי לעזוב את ארה''ב ולטייל באירופה. כשהפליג לאירופה על אחת הספינות הוא נכנס בטעות לחדר המנועים וראה מכונה שבאופן אוטומטי הייתה סופרת את מספר הסיבובים של ציר המנוע. כך למעשה נולדה קופה רושמת הראשונה בעולם- ריטי חזר לארה''ב  ובעזרתו של אחיו בנה קופה אוטומטית פשוטה שהייתה מבשרת על כל עסקה שנעשתה ע'' צלצול קצר. מאוחר יותר נוספו לקופה גם דיסק שעל גביו נרשמו כל העסקאות וגם גליל נייר. במהלך מספר שנים הראשונות ריטי, במקביל לניהול בית הקפה, התעסק גם בייצור קופות, אך בשנת 1882החליט למכור את הפטנט ל"מכשיר הפלא"  למהנדס בשם ג'ון פטרסון ולהמשיך בעסקי מסעדנות.

בשנת 1884 פטרסון מייסד חברת National Cash Register Company ,מתחיל לייצר קופות רושמות מכאניות ולשווק אותן ברחבי ארה''ב. כעבור מספר שנים פטרסון  שידרג את הקופות ע'' הוספת מודול של הדפסת קבלה ללקוח, ספירת עסקאות בתום יום המכירות וכד' והתחיל לשווק אותן גם מעבר לגבולות של ארה''ב.

ניתן לומר כי המצאות של ריטי ופטרסון בהחלט גרמו למהפך רציני בעולם החשבונאות והמסחר.

שעות פעילות החברה
ימים א'-ה' בין השעות

8:00-23:00

ובימי ו' בין השעות 
8:00-15:00

צור קשר